ACME Sunucu Hakkında Bilgi

AdminReklam

PvP Reklam Admini
Yönetici
19 Ocak 2020
108
0
16
Acme Group 8 şirketini, Uyumsoft webERP çatısı altında yönetiyor
16 yıl önce merhum Mehmet Batallı tarafından kurulan Acme Group, bugün Türkiye’nin köklü şirketleri arasında yer alıyor. Tekstil, halı, yatak, araç muayene istasyonları, antrepo hizmetleri ve e-ticaret sektörlerinde 8 şirketi bulunan Acme Group, Gaziantep, Mersin, Kilis ve Yalova illerindeki sanayi şirketleri ve üretim tesisleriyle faaliyet gösteriyor. Halıda “Artemis”, tekstilde “Etrofil”, yatakta “Armis” markalarıyla iç pazarın yanı sıra dünya pazarlarını hedefleyen grup, güçlü sermaye yapısı, ileri teknoloji yatırımları ve kalifiye insan kaynağıyla hizmet verdiği sektörlere öncülük ediyor.
Grup bünyesinde bulunan 8 şirketini, üretim tesislerini, ülke genelinde işbirliği yaptığı bayilerini ve yurtdışı operasyonlarını tek bir çatı altında yönetmeyi hedefleyen Acme Group, Ocak 2018 tarihinde Uyumsoft webERP projesine başladı. Acme Group yetkilileri, kurumsallaşma yolculuğunda Uyumsoft ile yaptıkları yolculuktan memnun olduklarını açıklıyorlar.

Uyumsoft ile çalışmaktan memnunuz

Uyumsoft webERP ile bu yılın başından itibaren çalıştıklarını kaydeden Acme Group Bilgi Teknolojileri Müdürü Mustafa Tarhan Okutan, şunları söyledi:
“Uyumsoft’un webERP sürümü, bir önceki sürüme göre çok daha esnek ve kurgulanabilir bir yapı sunmakla beraber, günümüz ihtiyaçlarına (özellikle mobil ihtiyaçlara) çok rahat cevap verebilecek bir alt yapı barındırıyor. Bu yeni yapının, hem Acme Group’u, hem de Uyumsoft’u çok daha ileri taşıyacağını düşünüyorum. Pek çok ihtiyaca cevap verebilecek esneklikteki yapıların kurgulanmasının, özellikle modül parametreleri yapılandırma süreçlerinin uzun olacağı düşünülür. Ancak Acme Group’ta yaptığımız çalışmalarla, bu düşünce kalıplarını kırdık. Bünyesinde barındırdığı 8 ayrı firmayı tek çatı altında toplayarak, 15. günde finans ve muhasebe fişi, 25. günde ise fatura ve irsaliye girişini tamamladık. Bu durum, Uyumsoft’un deneyimli danışman kadrosu ve köklü müşteri deneyiminin günümüze ve firmamıza yansımasıdır” diye konuştu.

Uçtan uca çözüm sunuyoruz

Proje hakkında bilgi veren Uyumsoft Çözüm Ortağı ve Proje Yöneticisi Yağız Yahnici, şunları anlattı:
“Acme Group’ta hayata geçirmekte olduğumuz Uyumsoft webErp projemizde, proje yönetim metodolojisi izliyoruz ve projeyi fazlara ayırarak ilerlemeyi planlamış olduk. İlk planda temel ticari seti (Muhasebe/Finans Yönetimi, Satış/Satın Alma Yönetimi, Envanter Yönetimi, Sabit Kıymet ve Demirbaş Yönetimi) devreye aldıktan sonra, ikinci faz olarak Üretim Yönetimini devreye aldık. Ardından üçüncü fazda da B2B, Mağazacılık Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi modüllerini kullanıma almaktayız. Uyumsoft webErp’nin lego parçalarını birleştirme imkanı sağlar gibi esnek olan modüler yapısı sayesinde, hem firmanın kullanıma aldığı modüllerini kullanarak ilerlemesini, hem de bütün grup şirketlerini her birimiyle kuşatan uçtan uca çözümlerle kaynaklarını doğru yönetebilmesini sağlamaktayız” şeklinde konuştu.

Artemis Halı, bu yıl %20 büyüme hedefliyor

Acme Group şirketlerinden Artemis Halı, 2012 yılında faaliyete başladı. Yurtiçi ve yurtdışında büyük başarılara imza atıyor. Modayı yakından takip ederek dekorasyona yön veren Artemis, son teknolojideki makine parkuruyla, el halısı motiflerini makine halısında sunuyor.
Bu yıl, başarılı bir yıl geçirerek %20 büyüme planladıklarını kaydeden Artemis Halı Genel Müdür Yardımcısı Aydoğan Yıldır, şunları söyledi:
“Artemis Halı olarak önceliğimiz, ürettiğimiz her bir ürüne değer katarak, daima en iyisi olmaktır. Dünyanın alanında başarılı olmuş, yerli ve yabancı tasarımcılarıyla çalışıyoruz. Bugüne kadar Ar-Ge ve inovasyona 1 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık ve yapmayı sürdürüyoruz. Konusunda bilgi birikimi ve tecrübesi olan 500’e yakın çalışanımız ve ekosistemimizde yer alan bine yakın bayiyle ülke geneline hizmet veriyoruz. El halısı motiflerini, makine halısına verdiğimiz için, iç pazarın yanı sıra, Özbekistan, Fas ve Almanya’nın aralarında bulunduğu ülkelere ihracat yapıyoruz. Günümüzde halı bir ihtiyaç ürünü olmaktan çıkarak, bir moda ve dekorasyon ürünü haline geldi. Evlerdeki halılar da dekorasyon nedeniyle daha sık yenilenir oldu. Artemis olarak, halıda modanın öncüsüyüz. Yurtdışı fuarları yakından takip ediyoruz. Özetle Artemis Halı olarak, önce iç pazarda, ardından dünyada başarılara imza atacağız. Bir diğer konu da, Türkiye makine halısı üretiminde, dünyanın en büyük üretim üslerinden birisidir. Dünyadaki 2.500 halı tezgahının, yaklaşık 1.200 tanesi Gaziantep’te.” dedi. Grup olarak yatak pazarına “Armis” markasıyla girmeye hazırlandıklarını da anlatan Aydoğan Yıldır, tesisin Yalova’da kurulduğunu sözlerine ekledi.